Ungaris on 6 suurt veiniregiooni, mis erinevad klimaatiliselt, kasvatavate viinamarjasortide ja eriilmelise pinnase poolest. 6 regiooni sisse mahub omakord 22 väiksemat piirkonda, millest kõige lõunapoolsem on Villány. Kõik veinipiirkonnad on teinud läbi suure arengu viimase 30 aasta jooksul, kuid eraldi võiks välja tuua just Villányt, kus valmistatakse maailma tippklassi punaseid veine.
Villány veinikultuur ulatub Marcus Aureliuse aegadesse, sinna on oma jälje jätnud ka serblased, kes tõid Kadarka marjad ja sakslased, kes tõid Portugieseri. Uus ajastu algas 1990ndatel, kui hakati maailmatasemel veine valmistama ning ausse tõusis Cabernet Franc.
Villánys istutati Cabernet Franci esmakordselt 20. sajandi alguses, kuid alles 1960-ndatel hakati seda marja laialdasemalt kasvatama. Legendi järgi muutus Cabernet Franc Villány kaubamärgiks 2000. aastal, kui Briti veinikriitik Michael Broadbent nentis, et Cabernet Franc on leidnud oma tõelise kodu just Villánys. Cabernet Franci on paljud kohalikud veinimeistrid ümbernimetanud Villány Franciks.
Cabernet Franc annab Villánys igal aastal suurepärast saaki, mida ei saa näiteks Cabernet Sauvignoni kohta öelda. Kokku on 15 protsenti istandustest Cabernet Franci all. Marjast tulevad elegantsed, mitmekesised ja rikkalikud puuviljased veinid küpsete tanniinidega. Aroomis on vürtsikust, puuviljasust, eriti vaarikaid ja mustsõstraid.
Villány Cabernet Franci värske happelisus sobib paljude rasvasemate roogadega nagu ahjuliha, part või hani ning ka šokolaadiga.
Lisaks Cabernet Francile tasub Villányst otsida Portugieserit, Kékfrankost, Merlot’d, Syrah’i punastest ning valgetest Chardonnay, Hárslevelű, Olaszrizling ja Tramini marjadest valmistatud veine.
Egészségedre!