Hermitage

Prantsusmaa parimad apellatsioonid: Hermitage

Rhône org Hermitage'i mäelt
Rhône org Hermitage’i mäelt

Põhja-Rhone’is asuvas väikses Hermitage apellatsioonis valmistatakse maailma parimaid punaseid veine Syrah marjadest. Mõnevõrra kasvatakse ka valgeid sorte, aga need pole kaugeltki nii tuntud kui Hermitage’i punased.

Hermitage’ist tulevad Syarh veinid, mis võivad keldrites küpseda 30 ja enam aastatki. Need veinid on tavapäraselt rikkaliku maitsebuketiga – naha, kohvi ja punasete marjade aroomidega.

Kogu Hermitage’i mäenõlv on lõunapoolne, mille jalamil voolab Rhone’i jõgi. Selles apellatsioonis saavad marjad maksimaalse päikesepaiste ning öösel soojuse, mis on päeva jooksul intensiivsest päikesest maasse salvastunud.

1946. aastal rajatud Ferratoni veinimaja Hermitage’i apellatsioonist pärit imeline Les Miaux vein on valmistatud 100% Syrah marjadest. Vein on korduvalt auhinnatud väga erinevate kriitikute poolt üheks parimaks Hermitage’i veiniks.

Les Miaux on küpsenud 12-14 kuud tammevaatides, millest umbes 10% on uued vaadid. Sügava rubiinpunase värvusega vürtside, mustade marjade aroomiga vein on meeldival mahlane ja jõuline, pehmete tanniinide ja küpsete marjade maitsega.

Les Miaux on suurepärane vein, mis sobib ulukiliha, trühvli ja foie gras’ga.

 

See postitus avaldati rubriigis Veinikool. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?