Veiniekspress – rõõm ja bürokraatia

Asutasime Veiniekspressi 2021. aasta alguses. Plaan oli algselt põhitöö kõrvalt uue idee kallal nokitseda ning ehk veebruaris või hiljemalt märtsis esimene tellimus kinnitada. Tahet oli palju, rõõmu veelgi enam – algas uus teekond, uus seiklus. 

Kui raske on luua uut firmat Eestis? Ettevõtte registreerimine käib kähku, veebileht, kaubamärk jms kõik samuti vähem kui tunniga. Kuid alkohol on Eesti seadusandluses erilisel kohal. Selleks, et luua veine importivat firmat peab saama rohelise tule Maksuametilt, KOVilt, Põllumajandus- ja Tolliametilt, Suusaliidult, Arhiiviametilt ja mitmest teisest kohast. OK, osad nendest on välja mõeldud, kuid idee jääb samaks – bürokraatiat on palju. Alkoholiga tegeleva ettevõtte loomine on kafkalik protsess – mitmeid kordi saadeti meid ühe ameti juurest teise juurde, kust meid siis taaskord esimese juurde tagasi saadeti. Osa seadusandlusest ei oma enam ammu reaalset kasu (sellest kunagi hiljem), ning seadustel on ka ametnike seas eritõlgendusi.

Kes soovib ise detailsemalt tutvuda antud seadusandluse ja bürokraatiaga, sel soovitame ise alkoholiga tegeleva ettevõte luua (tegelikult ei soovita). Hetkel tundub, et meie maadlused paberimajandusega on lõppemas ning peatselt saame tegeleda sellega, mis meie kirgi palju enam kütab – veinidega.

See postitus avaldati rubriigis Lugu. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?