Saatana piss

Siidritega on segane lugu – siidriks võib nimetada puhtast õunamahalast valmistatud tõelist siidrit kui ka konsentraadist või muust segust masstoodetud „siidrit“. Tõelised fännid nimetavad neid masstoodetud jooke „saatana pissiks“.

Meie valikus on fännide siidrid – Inglismaalt Herefordshire’ist Ross-On-Wye siidrimajast ja Prantsusmaalt, Bretagne’st Rhuys Nicol siidrimaja ehtsad siidrid.

Inglismaa siidrid on jõulised, kuivad ja tugevate maitsenüanssidega, Prantsusmaa omad aga õrnemad ja pehmemad, oluliselt magusamad ning lahjemad.

Siider on Inglismaa vein!

400 aastat tagasi oli igas Inglismaa nurgas väike siidrimaja – siider oli värskendav jook ennekõike lihtsama rahva seas, kuid ka müügiartikkel ning siidris maksti ka palka. Palgamaksmine küll keelustati 19. sajandil, kuid salaja tehti seda edasi.

Tänapäeval on peamised siidri valmistamise piirkonnad Herefordshire, Worcestershire, Gloucestershire, Somerset ja Devon.

Prantsuse peidetud pärlid

Prantsuse nooblid, 1930-te stiilis siltidega siidrid juuakse ära reeglina kohapeal. Peamiselt viisakates restoranides sama viisakate hindadega. Vaatamate kõrgele tasemele on siidrit Prantsusmaal alati peetud madalama sordi joogiks veini kõrval. Täiesti põhjenduseta.

Prantsuse kaks kõige tuntumat siidripiirkonda on Normandia ja Bretagne, viimases leidub õige palju käsitöö siidritegijaid, kellest ühe – Rhuys Nicoli siidrid on ka meie suvevalikus.

See postitus avaldati rubriigis Lugu. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?